Tiny House Concept'i Nedir?
Bir evden küçük ama bir evden fazlası mottosu ile açıklamak istersek; basitçe yaşamak anlamına gelen konutlar birimidir. İnsanlar yaşadıkları alanı küçültmeyi, basitleştirmeyi ve daha azıyla yaşamayı seçiyor.

Minimal yaşam felsefesiyle birlikte kendilerine özgür yaşam alanları oluşturmayı tercih ediyorlar. Hayatta neye değer verdiğinizi yeniden düşünerek çevreyi iyileştirmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek ve birikim sağlamak için tercih edebileceğiniz rahat ve sıcak bir yuva oluşturma hareketidir.

Konteyner Nedir?
Konteyner bir ya da birden fazla taşıma modu ile yükleri yolda boşaltıp doldurmadan taşınmasını sağlayan bir araçtır. Konteynerler 20 feet ve 40 feet uzunluğunda olmak üzere 2 boyutta, genellikle çelikten üretilir.

Konteyner Tipleri?
Çeşitli boy, genişlik ve yükseklikte, soğutmalı, havalandırmalı, üstü açık, dökme yük için vb. tipleri bulunur; gemi, uçak, tren ve kamyonla taşınabilir.

Konteyner evler, son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilen evler arasında yer alıyor. İnsanlar artık daha konforlu, pratik, güvenilir ve daha işlevsel özelliklere sahip olan konteyner evlerde yaşamını sürdürmeyi tercih ediyor.

Evin büyüklüğü, mutfağın ve banyonun yerinin değiştirilmesi, zemin ve duvar kaplamaları gibi detayları standartlara bağlı kalmadan tamamen kendinize özel olarak belirleyebilirsiniz.